Infolinia 0800 702813
 
Microsoft Windows Server 2022 Standard

Microsoft Windows Server 2022 Standard

3303,19 zł *

z VAT Darmowa wysyłka

 • 241821928
 • P73-08330
 • Ważny bezterminowo
 • Wszystkie języki
 • Na całym świecie

Licencjonowanie serwera

Resetowanie wyboru
[Kopia zapasowa] Nośnik danych do Twojego oprogramowania
Celem firmy Microsoft jest umożliwienie ludziom komunikowania się w dowolnym czasie, miejscu i... więcej

Informacje o produkcie "Microsoft Windows Server 2022 Standard"

Celem firmy Microsoft jest umożliwienie ludziom komunikowania się w dowolnym czasie, miejscu i za pomocą dowolnego urządzenia dostępowego dzięki najwyższej klasy oprogramowaniu. Od wielu lat wiodąca na świecie firma programistyczna tworzy oprogramowanie, które ułatwia ludziom korzystanie z komputerów w domu, w pracy i w szkole oraz otwiera przed nimi nowe wymiary. Łączy się to z silnym zaangażowaniem w Internet, który w coraz większym stopniu staje się centrum usług i elementem łączącym dla wszystkich tych urządzeń.

Windows Server Standard 2022 będzie licencjonowany według rdzeni, tak jak poprzednie wersje. Ponadto dla użytkowników i urządzeń wymagane są licencje dostępowe (CAL).

Oto nowe i ulepszone funkcje systemu Microsoft Windows Server 2022.

Funkcje Microsoft Windows Server 2022 Standard

 •     Ulepszone zabezpieczenia wielopoziomowe
 •     Funkcjonalność hybrydowa z Azure
 •     Elastyczna platforma aplikacyjna

Ulepszone zabezpieczenia wielopoziomowe

Windows Server 2022 poprawia bezpieczeństwo dzięki nowym funkcjom, takim jak Secured-Core Server i Secured Connectivity.

 • Secured-Core Server oznacza, że nasi partnerzy sprzętowi dostarczyli sprzęt, oprogramowanie firmowe i sterowniki, aby pomóc klientom zwiększyć bezpieczeństwo ich krytycznych systemów. Zespoły IT i SecOps mogą zapewnić kompleksowe bezpieczeństwo w swoim środowisku dzięki zaawansowanej ochronie i proaktywnej obronie Secured-core Server na wszystkich poziomach sprzętu, firmware i wirtualizacji.
 • Witryna Secured Connectivity w systemie Windows Server 2022 zapewnia kolejną warstwę zabezpieczeń w tranzycie. Nowa wersja oferuje szybsze i bezpieczniejsze połączenie szyfrowane protokołem HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure ) oraz standardowe szyfrowanie AES-256 z obsługą protokołu SMB (Server Message Block).

Możliwości hybrydowe z Azure

Klienci wybierają podejście hybrydowe i wielochmurowe, aby cyfrowo przekształcić swoje firmy. Teraz mogą oni korzystać z usług w chmurze z Windows Server 2022 w siedzibie firmy, łącząc się z Azure Arc.

Ponadto klienci mogą korzystać z ulepszeń serwera plików, takich jak kompresja SMB w systemie Windows Server 2022. SMB Compression usprawnia transfer plików aplikacji poprzez kompresję danych podczas ich przesyłania przez sieć. Wreszcie, Centrum Zarządzania Windows, popularne wśród administratorów narzędzie, oferuje ulepszone funkcje zarządzania serwerami, takie jak nowy widok zdarzeń i obsługa proxy bramy dla scenariuszy połączonych z Azure.

Elastyczna platforma aplikacyjna i kontenery

Microsoft usprawnia wsparcie i współpracę dla dużych, krytycznych aplikacji, takich jak SQL Server. Windows Server 2022 obsługuje aplikacje z maksymalnie 48 TB pamięci i 2 048 rdzeniami logicznymi w maksymalnie 64 gniazdach fizycznych.

 • Wsparcie dla Windows Containers jest również stale rozwijane:
 • Rozmiar obrazu został znacznie zmniejszony, aby przyspieszyć proces uruchamiania systemu.
 • Przedłużony cykl wsparcia dla Nano Server: Wsparcie dla systemu Windows Server 2022 Nano Server będzie kontynuowane do 2026 roku, zgodnie z głównym nurtem wsparcia.
 • Poprawiona wydajność i skalowanie dla wielu funkcji.
 • Ulepszona obsługa kont usług zarządzanych grupowo (gMSA) i protokołu IPv6.
 • Obsługa wielu podsieci i bardziej restrykcyjnych masek podsieci.
 • Nowe kontenery HostProcess dla lepszego zarządzania skryptami klastrowymi.
 • Rozszerzone i ulepszone Centrum zarządzania systemem Windows.
 • Nowe rozwiązanie Azure Migrate App Containerization pozwala na bezpośrednie konteneryzowanie aplikacji internetowych i migrację do Azure Kubernetes Service (AKS).

Porównanie Microsoft Windows Server 2022 Standard i Microsoft Windows Server 2022 Datacenter

 Windows Server 2022 Standard Edition jest przeznaczony dla firm, które korzystają tylko z serwerów fizycznych lub minimalnie zwirtualizowanych środowisk z kilkoma maszynami wirtualnymi. Wersja Standard Edition nie oferuje funkcji Shielded Virtual Machines, Software Defined Networking (SDN) oraz Storage Spaces Direct i Storage Replica. Te funkcje są dostępne tylko w systemie Windows Server 2022 Datacenter Edition.

Cechy Microsoft Windows Server 2022 Standard     Microsoft Windows Server 2022 Datacenter
Najważniejsze funkcje systemu Windows Server  ✓ ✓ 
Integracja hybrydowa  ✓  ✓
Infrastruktura hiperkonwergentna  × ✓ 
Kontener OSE/Hyper-V  2 Bez ograniczeń
Windows Server Container  Bez ograniczeń  Bez ograniczeń
Usługa monitorowania hosta  ✓  ✓
Replika pamięci  ✓  ✓
Osłonięte maszyny wirtualne (VM)  ×  ✓
Sieci definiowane programowo  ×  ✓
Pamięć definiowana programowo  ×  ✓

Wymagania systemowe

Procesor
Minimum:procesor1,4 GHz z 64 bitami
Pamięć RAM
Minimum: 512 MB
Wymagane miejsce na dysku
Minimum: 32 GB
Inne wymagania
Karta sieciowa Gigabit (10/100/1000baseT)
Napęd DVD (jeśli system operacyjny ma być zainstalowany na nośniku DVD)
Monitor Super VGA (1024 x 768) lub monitor o wyższej rozdzielczości
Klawiatura i mysz Microsoft®(lub inne kompatybilne urządzenie wskazujące)
Dostęp do Internetu (może być płatny)

 

Win Server 2022 Standard 16/24 Core

Microsoft oferuje system Windows Server 2022 w dwóch głównych edycjach: Win Server 2022 Standard i Win Server 2022 Datacenter 16/24 Core. Są one następcami Windows Server 2019 i oferują użytkownikom liczne nowe i ulepszone funkcje. To czyni go ważnym narzędziem w przedsiębiorstwie, dzięki któremu można trwale ulepszyć środowisko IT.

Co ważne, nowy serwer ściśle współpracuje z Microsoft Azure. Ze względu na nieograniczoną liczbę użytkowników, wersja ta najlepiej nadaje się dla średnich i dużych firm.

Zakres systemu

W porównaniu z poprzednimi wersjami, nowy Windows Server Standard oferuje praktyczne dodatkowe funkcje. Umożliwiają one ścisłą współpracę z usługami chmurowymi Microsoftu i w zasadniczy sposób ułatwiają zarządzanie serwerami. Szczególne znaczenie ma Azure Arc, dzięki któremu usługi w chmurze Azure mogą łączyć się bezpośrednio z firmowym serwerem.

Wyraźny nacisk w tej wersji serwera położony jest na aspekt bezpieczeństwa. To nowe ukierunkowanie jest widoczne w wielu różnych funkcjach i umożliwia firmom zwiększenie ochrony przed cyberatakami. Mimo że Windows Server został w wielu miejscach gruntownie poprawiony i oferuje znacznie większą łatwość obsługi, bezpieczeństwo użytkowników jest w każdym aspekcie najważniejsze.

 windowscBMD8EOTMGBBS

Photo credit: © charnsitr - stock.adobe.com

Nowe możliwości zastosowania

Limity obsługiwanego sprzętu rosną z każdą wersją systemu Windows Server. Jest to konieczne ze względu na coraz mocniejszy sprzęt i zostało uwzględnione również w Windows Server 2022. Ma to również odzwierciedlenie w ograniczeniu pamięci RAM: o ile poprzednia wersja obsługiwała 24 TB, to teraz możliwe jest 48 TB.

Wyraźna korzyść dla administratorów: maszyny wirtualne mogą teraz korzystać z większej ilości pamięci RAM i większej ilości wirtualnych procesorów w tym samym czasie. W ten sposób mogą być dostarczane i obsługiwane znacznie wydajniejsze systemy. Stanowi to również ważną podstawę dla wewnętrznego Exchange OEM firmy.

Ile kosztuje Win Server 2022 Standard?

Cena Microsoft Windows Server 2022 r2 Standard wynosi obecnie od 600 do 1.200 euro. Ile to kosztuje, zależy od pakietu: Niektóre z nich zawierają już Device lub User CALs. To czy jest to 16 czy 24 rdzeniowy rdzeń jest również odzwierciedlone w cenie.

Wymagania systemowe dla prawidłowego działania

Aby móc uruchomić serwer Windows, system musi spełniać minimalne wymagania - dopiero wtedy można go zainstalować. Są to między innymi 64-bitowy procesor 1,4 GHz, 512 MB pamięci Ram oraz dysk twardy o pojemności 32 GB.

Ponadto wymagana jest odpowiednia liczba CAL. To, czy będzie to Win Server 2022 Standard Device CAL czy Win Server 2022 Standard User CAL, zależy od pożądanego zastosowania. Aby umożliwić dostęp z zewnątrz, poprzez sesję Remote Desktop, wymagane są również Remote Desktop 2022 Device CAL oraz Remote Desktop 2022 User CAL. Liczba wymaganych zezwoleń zależy od ogólnego zastosowania.

Jak i kiedy otrzymam zakupiony produkt?
Produkty cyfrowe, klucze produktów i dostęp do centrum pobierania zostaną udostępnione e-mailem natychmiast po zakupie - chyba że nośnik danych został zamówiony.
Jakie opcje płatności są dla mnie dostępne?
PayPal, Amazon Pay, natychmiastowy przelew bankowy, karta kredytowa, Apple Pay, przedpłata, zakup na fakturze
Jakie gwarancje mam w Blitzhandel24?
Blitzhandel24 to sklep internetowy z certyfikatem EHI, TrustedShops i CHIP. Blitzhandel24 oferuje również swoim klientom stałe wsparcie, a także wsparcie dla zakupionego produktu. Jeśli produkt nie był używany / wykorzystany, nasi klienci mogą skorzystać z gwarancji zwrotu pieniędzy.
Polityka cenowa więcej

Jak kształtują się nasze ceny?

Podstawową zasadą handlu oprogramowaniem jest sztuka zaniechania.

 • Wiązka objętościowa
 • Eliminacja opłat za dostawę i przechowywanie, poprzez wirtualne zarządzanie towarami.
 • Przywóz bezpośredni
 • Długoterminowe relacje z dystrybutorami.
 • Niska marża zysku, głównym priorytetem Blitzhandel24 jest wartość i wzrost bazy klientów.
 • Centralna i chuda administracja.
 • Zakupy ilościowe od autoryzowanych dostawców/dystrybutorów.
 • Eliminacja wysokich inwestycji marketingowych, ponieważ jesteśmy w stanie odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów w sposób ukierunkowany i dlatego możemy niezawodnie realizować koncepcję "reklamy poprzez referencje".

Czy z tego powodu jakość jest gorsza?

Obiecujemy naszym klientom doskonałą jakość. Ceny w żaden sposób nie wpływają na jakość, nasi klienci otrzymują sprawdzone i zweryfikowane produkty. Ponadto Blitzhandel24 zapewnia Państwu ochronę do 20.000 € za pośrednictwem Trusted Shops, a także bezpieczny prawnie sklep poprzez znak jakości EHI.

Czytać, pisać i omawiać recenzje... więcej
Opinie klientów dotyczące "Microsoft Windows Server 2022 Standard"
Napisz recenzję
Oceny zostaną wydane po weryfikacji.
Proszę wpisać ciąg znaków w poniższe pole tekstowe.

Pola oznaczone symbolem * są polami obowiązkowymi.

Ostatnio oglądany